Oleje do samochodów ciężarowych

Wybór oleju silnikowego powinien być przemyślany i zgodny z wytycznymi producenta danej marki samochodu. Przed dokonaniem zakupu warto jest zapoznać się ze specyfikacjami jakościowymi oraz poziomem lepkości oleju. Olej samochodowy ma ogromne znaczenie dla sposobu funkcjonowania oraz żywotności każdego samochodu. Nawet regularne zmienianie go nie pomoże, jeżeli nie będzie odpowiednio dopasowany do naszego modelu auta.

Olej napędowy – prawidłowy wybór, który i dlaczego?

 Przy zakupie oleju dobrze jest zwracać uwagę na opakowanie, ponieważ na nim znajdziemy wszystkie najważniejsze oznaczenia. Tak na przykład pierwsza litera na opakowaniu jest nam w stanie powiedzieć, jaką klasę lepkości posiada olej napędowy. Odpowiednie oznaczenia są nam w stanie powiedzieć, czy olej silnikowy będzie w stanie znieść trudy związane z niskimi temperaturami. Niska lepkość ma przełożenie na energooszczędność w wysokich temperaturach. Olej o takich parametrach przekłada się na mniejsze opory pracy silnika. Nie można ich jednak stosować na przykład w samochodach sportowych, ponieważ nie będą w stanie zagwarantować im bezpieczeństwa na wysokim poziomie. Dla samochodów sportowych dedykowane są oleje o najwyższej lepkości wysokotemperaturowej. 

Olej silnikowy a rodzaj silnika – odpowiednie dopasowanie to podstawa

W przypadku typowego silnika benzynowego najczęściej wybieranym olejem jest olej półsyntetyczny. Nowoczesne jednostki napędowe potrzebują jednak olejów syntetycznych, i to tych odznaczających się najwyższą jakością. Zdecydowanie w takich wypadkach odradza się wlewania oleju mineralnego. Oleje syntetyczne mają tę zaletę, że są one odporne na działanie wysokich temperatur, gwarantują też właściwości smarne na wysokim poziomie. 

Wiele nowszych samochodów jest wyposażonych w silniki wysokoprężne, czyli popularne Diesle, czy też Turbodiesle. Do takich typów silnika najlepiej jest wybrać dobrej jakości oleje syntetyczne. 

Przeważająca część transakcji na rynku motoryzacyjnym dotyczy samochodów używanych, do których nie są dołączane instrukcje obsługi pojazdu. W takim momencie, w celu wybrania odpowiedniego oleju, warto jest skorzystać ze specjalnych wyszukiwarek internetowych, które mogą nam podpowiedzieć, z którego wariantu dobrze jest skorzystać. Fora motoryzacyjne także pomagają w znalezieniu optymalnego rozwiązania.

Najlepszą ofertę możesz znaleźć na https://www.etruck24.pl/pl/c/Oleje/258/1