Odwiedzamy sklep z deskami i sprzętem snowboardowym

Zima za pasem. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na odwiedzenie sklepu z deskami i sprzętem snowboardowym, aby uzupełnić swoje akcesoria, lub po prostu kupić zupełnie nową deskę. O ile jest się doświadczonym snowboardzistą, proces ten będzie łatwy. Jednak jeśli dopiero co zaczyna się przygodę z deską i trzeba kupić zupełnie nowy egzemplarz, dla nowicjusza może to być problem. Na co zatem zwracać uwagę podczas kupowanie deski snowboardowej?

Rodzaje desek snowboardowych

Dla laika może to być sporym zaskoczeniem, lecz nie ma na rynku, tylko jednego rodzaju deski snowboardowej. Wybierając się do nawet najgorzej zaopatrzonego sklepu z deskami, znaleźć w nim można co najmniej 4-5 modeli, które różnią się od siebie zasadniczą cechą, czyli kształtem.
Dla początkującego snowboardzisty zdecydowanie poleca się kupienie modelu o nazwie All Mountain. Jest to najbardziej uniwersalna wersja deski, która zapewnia łatwe wejście w świat snowboardu. Taki model charakteryzuje się lekko cofniętym środkiem ciężkości, dzięki czemu o wiele łatwiej się na niej jeździ.

Profile desek snowboardowych

Tak samo, jak deska snowboardowa nie występuje tylko w jednej wersji, tak samo nie posiada ona jednego i tego samego profilu. Profil, czyli wygięcie deski, to cecha, która zasadniczo wpływa na stabilność jazdy.
Dla początkującego zdecydowanie zaleca się wybranie modelu o profilu Camber. Jest to klasyczny profil, który od wielu już lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Wszystko za sprawą bardzo dobrego trzymania krawędzi podczas jazdy, a także bardzo dobrej stabilności podczas lądowania.

A co z długością deski?

Tak samo, jak w przypadku nart, deski do snowboardu występują w różnych długościach. Długość deski analogicznie do nart dobiera się do wzrostu osoby mającej stać się jej właścicielem. W tym wypadku zdecydowanie warto zdać się na wiedzę i doświadczenie osoby sprzedającej takie deski, która będzie w stanie odpowiednio dopasować jej długość do wzrostu, ale też i budowy ciała.